Biele vína

Veltlín / Pinot, akostné

0,75 l / 10,00 €

Karpatská Perla, Slovensko, suché
Zlatožltá farba vína, príjemné vyvážené kyselinky. Podmaní si vás sviežou arómou, ulahodí ovocnou vôňou a v chuti jemnou chlebovinkou s jemnými medovými tónmi. Gastronomický pôžitok docielime v kombinácii s grilovaným lososom alebo sviečkovou.

Rizling rýnsky, akostné

0,75 l / 10,00 €

Víno Nichta, Slovensko, suché
Víno žltozelenej farby sýtejšieho odtieňa, s výraznou a zároveň elegantnou minerálno-ovocnou vôňou, najmä nelúpaných citrusových plodov a sušených hrozienok, obohatenou o interesantné minerálno-zemité tóny. Doporučujeme k rybám, hydine, syrom, zelenine.

Müller Thurgau, akostné

0,75 l / 10,00 €

Winterberg, Slovensko, polosladké
Farba vína je žltozelená s vôňou zeleného jablka a citrusov. Príjemná chuť ovocia je osviežujúca s lahodnou a šťavnatou koncovkou. Vhodné podávať v kombinácii s ľahkými úpravami rýb a zeleninovými šalátmi.

Pinot Grigio, akostné

0,75 l / 13,00 €

Castel Firmian, Taliansko, suché
Víno zaujme svojou vôňou citrusov a tropického ovocia. Chuť je plná, no zároveň pôsobí typicky ľahko, má jemnú minerálnu stopu. Nájdeme v nej tóny banánu, bielej broskyne a chlebovinky.

Veltlíner Granit, akostné

0,75 l / 14,00 €

Repa Winery, Slovensko, suché
Víno má sýtu zelenkavo zlatú farbu. Decentná vôňa s minerálnymi tónmi je obohatená o jemnú krémovosť. Chuť vína má odrodový charakter plný minerálov z malokarpatskej žuly, v závere podporený jemnou mandľovinkou a pevnou kyselinkou.

Riesling Bubeneck BIO, akostné

0,75 l / 14,00 €

Weingut Studier, Nemecko, suché
V jeho bohatej aróme nachádzame príjemné arómy žltých jabĺčok a hrušiek, ktoré zvýrazňuje podtón sladkého korenia na pozadí. Chuť vína je komplexná s pekne vyváženým pomerom zvyškového cukru, kyseliniek a minerality.

Chardonnay, neskorý zber

0,75 l / 15,00 €

Mrva & Stanko, Slovensko, suché
Víno žltozelenej farby jemnejšieho odtieňa, s decentnou ovocnou vôňou tropického ovocia, najmä manga a pomaranča a s vôňou arašidových orieškov a včelích plástov. Chuť vína je noblesne ovocne delikátna, prepletená sviežimi kyselinami, s presvedčivou a dlhou ovocnou chuťou.

Devín / Pálava, neskorý zber

0,75 l / 15,00 €

Karpatská Perla, Slovensko, polosuché
Víno, ktoré vzniklo asamblážou dvoch aromatických odrôd Devín a Pálava z našej vinice Suchý vrch. Ich spojením vzniklo víno iskrivej zlatožltej farby. Chuťový a aromatický profil dokonale reprezentuje obidve odrody. Víno zaujme dlhou perzistenciou a korenistou dochuťou. Vhodné ku korenistým jedlám a ovocným dezertom.

Sauvignon Blanc, akostné

0,75 l / 15,00 €

Misty Cove, Nový Zéland, suché
Jeho farba je slamovo žltá so zelenými odtieňmi. Vo vôni a chuti sa snúbia ovocné tóny a chute po egrešoch, maracuji a grapefruitoch. Krásna mineralita vedie k dlhotrvajúcej dochuti. Vhodné k rybám, bielej hydine a krémovým syrom.

Rulandské šedé, neskorý zber

0,75 l / 16,00 €

Vinkor, Slovensko, suché
Víno má typickú zlato žltú farbu sýtejšieho odtieňa. Vo vôni dominuje sladká hruška, podporená decentným medovo korenistým tónom. Vyvážená chuť má ovocný charakter a vďaka jemnejšiemu zvyškovému cukru pôsobí lahodným dojmom. Doporučujeme podávať k údeným syrom, hydine.